Nazywam się Włodzimierz Koniuch, urodziłem się i wychowałem na Ukrainie, w mieście Kirowohrad. 

W 1994 roku skończyłem koledż medyczny /specjalność felczer-położny/ i jako lekarz pierwszego  kontaktu byłem oddelegowany do pracy na wiejskiego punktu FAP. Aktualnie w Polsce felczerów już  nie istnieje, natomiast na Ukrainie oni nadal pełnią bardzo szeroki zakres obowiązków związanych z opieką zdrowotną. 

W czasie pracy na wsi zauważyłem, że pacjenci zgłaszają się po pomoc medyczną przeważnie w przypadkach nagłych np. skaleczenie, złamanie kończyn, poród, rzadziej z powodu wypadku w pracy.  Wszystkie inne choroby ludność miejscowa leczyła przeważnie metodami naturalnymi. Właśnie wtedy zapoznałem się z medycyną ludową i uświadomiłem sobie jak ważne jest ziołolecznictwo, oczyszczania  jelita grubego, oczyszczanie wątroby z toksyn, zdrowe i naturalne odżywianie się, leczenie postem,  saunoterapia tj. rosyjska bania, naturalne nalewki na pasożyty i dużo innych efektywnych metod  leczniczych. Byłem i nadal jestem zafascynowany tymi metodami leczenia, więc starannie zbierałem  przepisy, robiłem notatki, obserwowałem styl życia i dbania o swoje zdrowie ludzi mieszkających na  wsi. Kiedy zrobiłem statystykę zachorowań na choroby cywilizacyjne na obszarze, gdzie pracowałem 

oraz w mieście rodzinnym, zrozumiałem i zakochałem w medycynie niekonwencjonalnej. Od tego czasu  oprócz medycyny akademickiej zacząłem również stosować naturalne metody leczenia, przede  wszystkim oczyszczanie jelita grubego i oczyszczanie wątroby z toksyn. 

Od momentu kiedy zacząłem leczyć pacjentów metodą płukanie jelit, zauważyłem niekwestionowaną  poprawę ich stanu zdrowia, zwłaszcza w procesach przemiany materii i trawienia, jak również w  leczeniu alergii, nietolerancji pokarmowych i problemów skórnych. Znajomi lekarze ze studiów, którzy  zajmowali się leczeniem chorób pasożytniczych najpierw kierowali pacjentów do mnie na płukanie  jelit, i tylko po oczyszczanie okrężnicy podejmowali terapie lecznicze. 

W 2003 roku na zaproszenie znajomych lekarzy przyjechałem do Polski na specjalistyczne szkolenie i  wymianę doświadczeniem w zakresie medycyna niekonwencjonalna. Poznałem tu wielu wybitnych  specjalistów medycyna naturalna, po czym, byłem zaproszony do współpracy w zakresie wdrażania  sprawdzonych przez mnie metod leczniczych. Przełomowym momentem w moim życiu zawodowym  była znajomość z lekarzem BORYSEM BOLIGAREM. Jego autorska metoda oczyszczania jelita grubego jest znana w Polsce. W ramach tej metody Borys Boligar zaprojektował i opatentował specjalistyczny  fotel zabiegowy, który zwiększa skuteczność leczenia. Przez Pana Borysa Boligara zostałem  przedstawiony Pani doktor Ewie Dąbrowskiej – znanej z leczenia i oczyszczania organizmu dietą warzywno-owocową. To spotkanie było dla mnie ogromnym zaszczytem. Od tego czasu nieprzerwanie  współpracuję z lek. Borysem Boligarem i doktor Ewą Dąbrowską.  

Obecnie prowadzę gabinet hydrokolonoterapia we Wrocławiu.  

Zapraszam na terapię wszystkich, kto dba o swoje zdrowie 
oraz chcą żyć długo i szczęśliwie. 

Życzy dużo zdrowia 
Włodzimierz Koniuch